MÜŞTERİ HİZMETLERİ

03123857224

Boyasız Kaportada Dolu Eziği Düzeltme

PDR ( Paintless Dent Repair) – Dış darbeler sonucu araçların kaporta aksamları üzerinde meydana gelen boyanın zarar görmediği, çoğunlukla 3-5 cm çap ölçüsüne kadar kaporta göçüklerinin (çöküklerinin) özel el aletleri ile ve aracın orijinal boyasına zarar vermeden düzeltilerek eski haline getirilme tekniği ve sanatına verilen addır.
PDR tekniği sayesinde aracın orijinalliği kesinlikle bozulmaz, dolayısı ile ikinci el satışında da araç değer kaybına uğramaz. Düzeltme işleminden sonuç alınabilmesi için kaportanın göçük bölgesindeki saçın uzamamış ve boyanın zarar görmemiş olması gereklidir. Daha önce hasar görmüş, düzeltilerek macunlanıp boyanmış saç veya alüminyum alaşımlı paneller üzerindeki göçüklerin giderilmesinde PDR tekniği kullanılmaz.
Böyle durumlarda macunun ve boyanın çatlama ihtimali çok yüksektir. Boyasız kaporta göçük düzeltme işleminde, üzerinde göçük bulunan panelin arkasına özel aletlerle ulaşılırak dışa doğru masaj yöntemi ile göçük düzeltilir. Dünyada üretilen araçların panel arkalarına ulaşılabilme oranı % 85-90 oranındadır. Ulaşılamayan veya arkası kapalı olan (kapı direkleri, marşpiyel vb) bölgelerdeki kaporta göçükleri “Yapıştırmalı Göçük Çektirme” seti ile yüksek oranda düzeltilebilirler. Ancak, onarımı “Boyasız Kaporta Göçük Düzeltme” tekniği ile yapılamayan kaporta göçükleri geleneksel yöntemlerle düzeltilip, boyanmak durumundadırlar.
Boyasız Kaporta Göçük Düzeltme aşağıdaki durumlarda çok etkilidir :
* Golf topundan daha küçük göçüklerde. Bazı durumlarda futbol topu büyüklüğündeki göçükler bile bu teknik ile düzeltilebilirler.
* Genellikle 1985-1990 modelden daha yeni araçlarda.
* Göçük bölgesindeki boyanın kırılmamış ve çatlamamış olması durumunda
* Göçük panel kalıp çizgisi üzerinde değilse
* Panel daha önceden macunlanıp boyanmamış ise.
Boyasız Kaporta Göçük Düzeltme tekniğinin bazı avantajları şunlardır :
* Boya ve dolgu macunu gerektirmez.
* Geleneksel tamir metodlarına göre çok daha ekonomiktir.
* Tamir, servis merkezinde veya müşteri adresinde aynı gün içinde gerçekleştirilir.
* Panelin düzeltilerek boyanması durumunda, tamir boyası renginin tutmaması ihtimali gibi bir risk söz konusu değildir.

Boyasız Kaporta Park Kaza Eziği Düzeltme

“Boyasız Kaporta Göçük Düzeltme (PDR)”dış darbeler sonucu araçların kaporta aksamları üzerinde meydana gelen boyanın zarar görmediği ve genellikle 5 cm çap ölçüsüne kadar kaporta göçüklerinin özel el aletleri ile aracın orijinal boyasına zarar vermeden düzeltilerek eski haline getirilme tekniği ve sanatıdır.
PDR tekniği sayesinde aracın orijinalliği bozulmaz, ikinci el satışında değer kaybına uğramaz. Düzeltme işleminden tatminkar bir sonuç alınabilmesi için kaportada göçük bölgesindeki saçın uzamamış ve boyanın zarar görmemiş olması gerekir. Daha önce hasar görmüş, macunlanıp boyanmış saç veya alüminyum alaşımlı paneller üzerindeki göçüklerin giderilmesinde PDR tekniği kullanılmaz. Böyle durumlarda macunun ve boyanın çatlama ihtimali çok yüksektir. Boyasız kaporta göçük düzeltme işleminde, üzerinde göçük bulunan panelin arkasına özel aletlerle ulaşılır dışa doğru masaj yöntemi ile göçük düzeltilir. Dünyada üretilen araçların panel arkalarına ulaşılabilme oranı % 85-90 mertebesindedir.
Ulaşılamayan veya arkası kapalı olan (kapı direkleri, arka çamurluk vs.) bölgelerdeki kaporta göçükleri “OTTO Zenith Yapıştırmalı Göçük Çektirme” seti ile yüksek oranda düzeltilebilirler. Onarımı “Boyasız Kaporta Göçük Düzeltme” tekniği ile yapılamayan kaporta göçükleri geleneksel yöntemlerle düzeltilip, boyanmak durumundadırlar.

Fırın Boyama

Aracınızda meydana gelen boya hasarlarına profesyonel yöntemlerle özel çözümler sunuyoruz. Kadromuzda yer alan renk uzmanı ve boya teknisyenlerimizle her türlü boya hasarınızı kullandığımız üstün teknoloji ekipmanlarla (Renk Bilgisayarı) herhangi bir ton farklılığı olmaksızın gideriyoruz.
Aracınızın hasar görmüş tüm camları, aracınıza zarar vermeden sökülerek gerekli temizlik yapıldıktan sonra orjinal cam montajı yapılmaktadır. Kapı, bagaj, kaput kilitlerindeki ve cam mekanizmalarındaki tüm arızalar orijinal yedek parça kullanılarak faal duruma getirilmektedir. Gerekli parça değişimlerinde müşteri onayı alındıktan sonra yedek parça değişimi yapılmaktadır. Her marka Ticari ve binek arabaların boya kaporta servisinde Boya, Fırın Boya, Pasta, Cila, Yama Boya, Cam-Kilit hizmetleri sunulmaktadır.
Fırın boya, boyama işleminin tozsuz bir ortamda yapılmasını, özel filtreler sayesinde partiküllerin boya ile etkileşime girmemesini, havadaki nem oranını minimum seviyeye indirerek boya işlemininin kalitesinin arttırılmasını sağlar. Fırınlı boyama sisteminde aracın boyama işlemi bittikten sonra, 45 Dk. 65°C ısı verilerek kurutma işlemi yapılmaktadır. Hazırlık aşamasında kullanılan malzemeler son sistem olup kaliteli ürünleri kullanılmaktadır.

PASTA CİLA UYGULAMALARI

Pasta cila uygulandığında 3 tabakadan oluşan bir koruma kalkanı oluşturur. En üstteki tabaka kir itici tabakadır. Her türlü su, yağ, çamur vs. gibi kirletici ve leke bırakıcı sıvıları iterek uzaklaştarır. Kirlerin yüzeyden su ile çok rahat temizlenmesine olanak verir. Ortadaki koruyucu tabaka her türlü dış etkiye karşı (güneş, kuş pisliği, aşındırıcı etkiler vs.) yüzeyi korur ve zarar görmesini engeller. Otomobiliniz boyası aşırı sıcaklığa, UV ışınlarına ve donmaya karşı dayanıklı hale gelir. Yüzeyler harelenmeye ve güneşten solmaya karşı korunur. En alttaki tabaka nano partikülleri bir arada tutan ve yüzeye tutunmasını sağlayan temel tabakadır. Koruma uygulanan yüzeye sıkıca tutunmasını sağlar.
İlk günkü gibi parlak ve şık…
– Otomobilin kolayca temizlenmesini sağlar.
– Aşındırıcı kirleticilerin yüzeyde birikmesini engeller.
– Harelenmeye karşı otomobilin direncini arttırır.
– Leke oluşumunu azaltır.
– Kiri iterek temizlik sırasında kirlerin kolayca uzaklaştırılmasını sağlar.
– Sinek-böcek ölülerinin, kuş pisliği gibi diğer kurumuş kirlerin birikmesini engeller. Boyanın içine işleyecek iz bırakma riskini azaltır.
– Çevre koşullarına ve kullanıma bağlı olarak 6 aya kadar koruma sağlar.

BOYA KORUMA UYGULAMALARI

Temizleme, Yüzey Hazırlama, Parlatma, Boya Koruma Bakım aşamalarından oluşan 5 aşamalı bir hizmettir. Genellikle kullanılmış aracı olan ve şimdiye kadar Boya Mükemmelleştirme ve Boya Koruma hizmeti almamış müşterilere tavsiye edilir.
İlk olarak araç yıkanır ve kurutulur. Boya yüzeyine yapışmış bulunan kimyasal atıklar, oksit tozları, organik maddeler, “Yüzey Hazırlama Kili” ile temizlenir. Uygulamada kullanılan çift başlı parlatma cihazı sayesinde teknisyenin araç boyasına zarar verme ihtimali minimize edilir, boya hasarlarının özelliğine göre farklı kalınlıkta pasta ve cila ürünleri kullanılarak araç showroom parlaklığına getirilir.
Daha sonra, araç boyası, metal ve lastik gibi dış aksamları nano teknoloji çift aşamalı özel bir ürünle yaklaşık en az 3 (üç) yıl süre ile güneşin zararlı UV ışınlarına karşı korunur ve sürekli olarak parlaklığını muhafaza eder. Bu süre içersin de boya yüzeyine herhangi bir parlatma işlemi yapılması gerekmez. Bu hizmet kullanılmış araçlar için tavsiye edilir. Boya kondisyonu çok iyi veya 0 km yeni araçlar için (PP-2) kodlu hizmet önerilmelidir. Not: Boya Korumanın daha uzun ömürlü olabilmesi için, müşteriye 1 adet Cilalı Şampuan ve süngerle fırçasız olarak aracını yıkatması tavsiye edilir.